Puchar Ziem Północnych w szpadzie - Szczecin, 04-05.11.2017 r

11. Wiktor Koszerny - minimalna przegrana z Adasiem i finał

36. Patryk Pabijańczyk - następnym razem pójdzie lepiej (szkoda walk grupowych)

Gratulacje dla wszystkich startujących !

Turnieju o Złoty Ryngraf Księcia Kazimierza z okazji 800 lecia Miasta Opola

Data dodania: 2017-10-21
1 miejsce w Turnieju o Złoty Ryngraf Księcia Kazimierza z okazji 800 lecia Miasta Opola w kategorii dzieci zdobył Szymon. Ogromne gratulacje !!!! Świetne 7 miejsce zajął Antoni Skałecki ocierając się o miejsce na podium, ponieważ swoją walkę przegrał tylko jednym trafieniem z Szymonem. 10 był Kacper także przegrywając walkę w dodatkowej minucie.
W kategorii dziewcząt Julia Parszuto zajęła 20 miesce.
Wśród zuchów Adam Pabijańczyk był 13, natomiast w młodzikach Patryk Pabijańczyk zajął 29 miesce, a Mateusz Wikło 35. Wszystkim startujacym gratulujemy -)-----

Igrzyska dzieci - Piekary Slaskie

Data dodania: 2017-06-03
Szymon Walkowiak Mistrzem Polski do lat 11 !!!
Szymon w turnieju w Piekarach Slaskich wygrał wszystkie walki, w finale pokonuac Szymona Wodniaka 10 : 7. Gratulujemy wspaniałego wyniku!!!! Wśród dziewczynek szóste miejsce zajęła Lena Pajęcka !!!
Dzieci:
1.WALKOWIAK Szymon (AZS AWF Wrocław)
2.WODNIAK Szymon (SKS Grass-Hopper Kalwaria)
3.LITWIN Blazej (UKS MDK Olimp Lubin)
3.WOJCIECHOWSKI Szymon (KS Zawisza Czarny)
5.PASZAK Aleksander (UKS Muszkieter Mosina)
6.WASKI Jacek (PKSzerm Warszawa)
7.HAPEK Franciszek (UKS Topór Krzeszowice)
8.HODÓR Szymon (RMKS Rybnik)

Dzieci:
1.PORWOŁ Liliana (UKS Trójka Radlin)
2.REIL Kaja (UKS Trójka Radlin)
3.HALEMBA Antonina (UKS Wolodyjowski)
3.RATYNA Magda (Muszkieter Gliwice)
5.CIBOROWSKA Gabriela (UKS Atlas Tarnowo Podgórne)
6.PAJECKA Lena (AZS AWF Wrocl‚aw)
7.KOZDĘBA Weronika (Muszkieter Gliwice)
8.WILANOSKA Maria (STSzerm Legia Warszawa)

X Wrocławska Olimpiada Młodzieży

Data dodania: 2017-05-13
Dla szpadzistów i szpadzistek z Wrocławia zakończyły się zmagania w X Wrocławskiej Olimpiadzie Młodzieży. Ten dzień obfitował w medale dla zawodników AZS-AWF Wrocław.
Rozpoczęli chłopcy deklasujac przeciwników z innych wrocławskich klubów. Szymon Walkowiak zwyciężył w katrgorii dzieci pokonujac po zaciętym pojedynku 8:6 swojego kolegę Kacper Szynal. Na 3 miejscu został sklasyfikowany Antoni Skałecki. 5 miejsce zajął Jakub Baczyński, 6 był Franciszek Miś. Następnie chłopcy nie dali szans kolegom ze Szpady Wrocław i wysoko wygrali mecz drużynowy w stosunku 36 : 15 zajmując 1 miejsce.
W rocznikach 2003 - 2005 2 miejsce zajął Hugo Sadłowski, przegrał w finale z kolegą z Wrocławski Klub Szermierczy Kolejarz Wrocław 12 do 10. 6 miejsce zajął Jakub Łopuszyński. W tej kategorii nasz klub wystawił 2 drużyny. Pierwszej udało się zdobyc srebrny medal w składzie: Hugo Sadłowski, Jakub Łopuszyński i Patryk Pabijańczyk. 2 drużyna w składzie: Mateusz Wikło, Michał Cempa i Kacper Koźmiński wywalczyła 4 miejsce.
Doskonale spisały się dziewczęta zajmując 3 pierwsze miejsca na podium. Wygrała Lena Pajęcka, 2 miejsce Julia Baranowska i 3 Lena Śnieżek. W turnieju drużynowym dziewczęta w składzie z podium zajęły 1 miejsce.
Wszystkim startujacym gratulujemy !!!

Po turnieju szpadowym nowe wyzwanie - start w turnieju floretowym zakończony III miejscem indywidualnie i II miejscem w drużynie Leny Pajęckiej.To były pierwsze w życiu walki floretem. X Wrocławska Olimpiada Młodzieży

Rybnik Cup 2017

Data dodania: 2017-04-23
Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy AZS-AWF Wroclaw na zawodach Rybnik Cup. W kategorii dzieci zwyciężył Szymon Walkowiak otrzymując w turnieju łącznie z walkami grupowymi tylko 21 trafień, a zadał 64. W finalowej 8 znalazł się także Antek Skałecki, który byl 6. Kacper Szynal zajął 14 miejsce przegrywając z późniejszym zwycięzcą. Igor Duda przetrwał swoje pierwsze powazne zawody i uplasował sie na 40 miejscu.
W kategorii zuchów dzielenie walczył Adam Pabijańczyk zajmując 8 miejsce.
Dzień wcześniej rywalizowały dziewczęta w kategorii dzieci Julia Baranowska zajęła 11 miejsce, a Lena Pajęcka 17.
Wszystkim gratulujemy!!!

XIX Międzynarodowa Gala Szermiercza w Świdnicy

Data dodania: 2017-04-01
W sobotę 01.04.2017r odbył się w Świdnicy Polsko - Niemiecki Turniej Szpadowy. W XIX Gali Szermierczej wzięło udział 102 szermierzy, którzy walczyli w trzech kategoriach: młodzik, dzieci i zuchy. Zawodnicy AZS-AWF Wrocław 3 razy zameldowali się na podium.
W kategorii zuchów pierwsze miejsce zdobyła Lena Pajęcka, drugie mijsce zajęła jej koleżnka Julia Parszuto.