Najnowsza galeria

Informacje PZszerm

X Wrocławska Olimpiada Młodzieży

Data dodania: 2017-05-13
Dla szpadzistów i szpadzistek z Wrocławia zakończyły się zmagania w X Wrocławskiej Olimpiadzie Młodzieży. Ten dzień obfitował w medale dla zawodników AZS-AWF Wrocław.
Rozpoczęli chłopcy deklasujac przeciwników z innych wrocławskich klubów. Szymon Walkowiak zwyciężył w katrgorii dzieci pokonujac po zaciętym pojedynku 8:6 swojego kolegę Kacper Szynal. Na 3 miejscu został sklasyfikowany Antoni Skałecki. 5 miejsce zajął Jakub Baczyński, 6 był Franciszek Miś. Następnie chłopcy nie dali szans kolegom ze Szpady Wrocław i wysoko wygrali mecz drużynowy w stosunku 36 : 15 zajmując 1 miejsce.
W rocznikach 2003 - 2005 2 miejsce zajął Hugo Sadłowski, przegrał w finale z kolegą z Wrocławski Klub Szermierczy Kolejarz Wrocław 12 do 10. 6 miejsce zajął Jakub Łopuszyński. W tej kategorii nasz klub wystawił 2 drużyny. Pierwszej udało się zdobyc srebrny medal w składzie: Hugo Sadłowski, Jakub Łopuszyński i Patryk Pabijańczyk. 2 drużyna w składzie: Mateusz Wikło, Michał Cempa i Kacper Koźmiński wywalczyła 4 miejsce.
Doskonale spisały się dziewczęta zajmując 3 pierwsze miejsca na podium. Wygrała Lena Pajęcka, 2 miejsce Julia Baranowska i 3 Lena Śnieżek. W turnieju drużynowym dziewczęta w składzie z podium zajęły 1 miejsce.
Wszystkim startujacym gratulujemy !!!

Po turnieju szpadowym nowe wyzwanie - start w turnieju floretowym zakończony III miejscem indywidualnie i II miejscem w drużynie Leny Pajęckiej.To były pierwsze w życiu walki floretem. X Wrocławska Olimpiada Młodzieży