Najnowsza galeria


 

Informacje PZszerm

 

 
Podwójne podium na Pucharze Polski!

Data dodania: 2016-11-27
W turnieju męskim wystartowało 113 zawodników z Polski i zagranicy. Najlepszy okazał się Anatolii Herey z Ukrainy pokonując w finale Romera Asuaje z Wenezueli. Na trzecim miejscu podium staneli Filip Broniszewski AZS AWF Wrocław i Karol Kostka AZS AWF Kraków. Na uwagę zasługuje zwycięski pojedynek ćwierćfinałowy Filipa z Rubenem Limardo mistrzem olimpijskim z Londynu, a także poprzednią walkę z Mateuszem Nyczem z Piasta Gliwice, który w tym roku zdobył 8 miejsce na Pucharze Świata w Paryżu. Pozostali nasi reprezentanci Michał Adamek i Roland Gromada zajęli kolejno 34 i 40 miejsce przegrywając swoje pierwsze pojedynki w fazie pucharowej.

Drugie dnia turnieju na plansze wyszły Panie, których do Radlina przyjechało 79. Mniej licznie obsadzony turniej wcale nie musi oznaczać łatwego. Przekonała się o tym Blanka, której już w pierwszym pojedynku pucharowym przyszło się zmierzyć z wyżej klasyfikowaną w rankingu PZSz Danutą Dmowską-Andrzejuk z AZS AWF Katowice. Jednak tego dnia Błach walczyła rewelacyjnie, a ustąpiła dopiero w walce półfinałowej z Barbarą Rutz ze Szpady Wrocław. Na najwyższym miejscu podium staneła Barbara Rutz przed Magdaleną Piekarską AZS AWF Warszawa. Trzecie miejsce wraz z Blanką zdobyła Kamila Pytka AZS AWF Warszawa.Kompletne wyniki:
http://www.pzszerm.pl/turnieje/zawody/2506/#top_static_site

 « powrót
 

 
 
 
Strona główna  |  O Klubie  |  Treningi  |  Kadra  |  O szermierce  |  Galeria  |  Kontakt  © AZS AWF Wrocław - Sekcja Szermiercza. Wszelkie prawa zastrzeżone
projekt i wykonanie: hajime studio